Nadzemní plastové samonosné bez obetonování

Nadzemní plastové samonosné zásobníky, nádrže na dešťovou vodu

Pro sběr deštové vody se používají i nadzemní plastové samonosné nádrže a jímky, můžeme je rozdělit na zásobníky umístěné ve venkovní prostoru a plastové jímky umístěné ve sklepních prostorech a v domě.

Plastové nadzemní zásobníky, nádrže na dešťovou vodu, jímky na dešťovou vodu pro venkovní umístění je možné koupit od 200 litrů až po 1600 litrů samozřejmně se dají různě propojit a tím dosáhnout větší kapacitu. Jsou různých rozměrů, tvarů a designu. Připojují se rovnou na okapové svody, na svodech je i filtrační zařízení a do nádrže teče čistá voda.

U venkovních nádrží nadzemních je nutné zazimování zásobníku. Voda k zavlažování se v nich však lépe prohřeje a při vhodném umístění je lze odebírat i bez čerpadla jen s využitím hydrostatického tlaku.

Plastové sklepní a domovní jímky na dešťovou vodu, zásobníky a jímky na dešťovou vodu se dají dnes koupit v široké nabídce. Nádrže se dají různě propojit a vybavit filtrací, mechanickým a elektrickým hladinovým hlídáním. U sklepních nádrží odpadají výkopové práce, ve sklepě je nižší teplota a kvalita vody je lepší oproti venkovním zásobníkům. Kapacita sklepních nádrží je omezená prostorem.

Plastové nádrže na vodu